Klimatyzacja

Często narzekamy na jakość miejskiego powietrza. Wystarczy kilka minut spędzonych w centrum, gdzie stężenie pyłów i duszących spalin daje się nam we znaki nie mniej niż nieprzyjemne zapachy, a już chcemy jak najprędzej znaleźć się w pomieszczniu zamkniętym. Okazuje się jednak że atmosfera przytulnego wnętrza może być bardziej toksyczna niż smog za oknem. Budynki stają się bowiem coraz szczelniejsze, ale niestety, ich energooszczędność nie idzie w parze ze skutecznością wentylacji. Wkutek tego powietrze, które wdychamy ponad dwa tysią razy dziennie, ulega zanieczyszczeniu grzybami, drobnoustrojami, alergenami i pyłkami. Przebywanie w takich warunkach w najlepszym razie grozi osłabieniem koncentracji oraz obniżeniem odporności, w najgorszym - alergią i przewlekłymi chorobami układu oddechowego.
Jeśli chcesz poprawić jakość powietrza w swoim mieszkaniu czy biurze, by zapobiec lub pozbyć się dolegliwości alergicznych, mamy znakomite rozwiązanie, jakie? Klimatyzacja. 
 
Co nam daje klimatyzacja ?
Dzięki klimatyzacji można stworzyć warunki, w których urzytkownik czuje się najlepiej, z odpowiednią temperaturą i wilgotnością. Nowoczesne klimatyzatory wytwarzają czyste, zdrowe i świerze powietrze, usuwając z niego nadmiar wilgoci oraz zapobiegając pleśni. Wszytsko to można osiągnąć bez przeciągów i bez hałasu.
Krótko mówiąc, klimatyzacja poprawia samopoczucie, zwiększa aktywność i kondycję, co daje wiele korzyści, ponieważ kto czuje się dobrze, ten jest bardziej twórczy i prduktywny. A kto z nas nie lubie przebywać w klimatyzowanym sklepie, kawiarni, restauracji lub hotelu, szczególnie latem?
Istnieje ścisły związek pomiędzy jakością pracy człowieka a temperaturą bezpośredniego otoczenia. Zbyt gorąca, zbyt zimna lub zbyt wilgotna atmosfera z pewnością nie sprzyjają wyższej efektywności pracy. Wydajnośćpracy zaczyna spadać przy 22st.C, natomiast powyżej 26st.C następuje gwałtowne załamanie. Jest zatem ważne, aby utzrymywać temperaturę pod kontrolą. Należy zwrócić uwagę, że zwrot "temperatura odczuwalna" z założenia uwzględnia wilgotność. Udowodniono naukowo, że: 
Przy wysokich temperaturach zdażają się wypadki - optymalną temperaturą jest ok 20st.C
Gdy jest zbyt gorąco, gwałtownie spada wydajność umysłowa i rytm pracy.
Utrzymanie stałej atmosfery jest uzależnione od wielu czynników.
Aby budynek był komfortowy i spełniał swe funkcje, należy właściwie zadbać o znajdujące się w nim instalacje.
 
Wpływ klimatyzacji na zdrowie
Coraz więcej osób dbających o zdrowie zwraca uwagę na jakość powietrza w pomieszczeniu. Zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniu może wpłynąć niekorzystnie na zdrowie bardzo szybko lub dopiero po kilku latach. Klimatyzacja jest w stanie zapobiec lub osłabić częśćtych ujemnych skutków.
Energooszczędne technologie budowania domów i budynków zmniejszyły naturalną wentylację świerzego powietrza, co w najgorszym przypadku może prowadzić do syndromu chorego budynku. Zlikwidowanie wentylacji budynku pozwala zmniejszyć koszty jego ogrzania lub ochłodzenie. Ale oznacza to jednocześnie utrzymanie wysokiego poziomu wilgotności w budynku z powodu codziennej recylkulacji tego samego powietrza i znajdujących się w nim zanieczyszczeń. Kurz, dym, bakterie, wirusy, pleśń, grzyby i gazy krążą krążą po całym budynku.
Kurz pochodzi ze skóry, włosów i ubrań przynoszony jest też na butach z zewnątrz. Pleśń i grzyby pojawiają się wraz z kurzem. Gazy mogą pochdzić z farb, lakierów i klejów.
Wilgotność powyżej 50% znacznie zwiększa śmiertelnść wśród chorych na wirusa grypy. Sposoby na obniżenie stężenia zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniu to wentylacja, filtrowanie i kontrola wilgotności. Klimatyzacja daje takie możliwośći. Każde urządzenie klimatyzacyjne ma filtr. Wydajność mierzona jest procentową skutecznością zatrzymywania cząstek zanieczyszczeń.
 
Zadania klimatyzatorów
Klimatyzacja to proces dostosowania temperatury, wilgotności, czystości i dystrybucji powietrza. Jak widać, klimatyzacja to znacznie więcej niż tylko chłodzenie przestrzeni, w której człowiek mieszka lub pracuje.
Chłodzenie
Nasze klimatyzatory umożliwiają precyzyjną kontrolę temperatury. Można zawszenstworzyć warunki z odpowiednią temperaturą dla jak najlepszego sampoczucia. Klimatyzacja zapewnia nie tylko poczucie komfortu, ale również uczucie świerzośći i aktywności nawet przy najbardziej niesprzyjających warunkach na zewnątrz.
Wentylacja
Z systemem klimatyzacyjnym może zostać zintegrowana wentylacja. Wyciąga ona powietrze z pomieszczenia, a wprowadza czyste klimatyzowane powietrze z zewnątrz. Poza sezonem, gdy klimatyzacja jest wyłączona, wentylacja może działać niezależnie. Nasze systemy wentylacji można również zainstalować bez klimatyzacji.
Ogrzewanie
Klimatyzatory umożliwiają również grzanie. Można cieszyć się stałą idealną temperaturą przez cały rok, bez względu na warunki panujące na zewnątrz. Jest to przyjazna dla środowiska alternatywa dla tradycyjnych systemów grzewczych, ponieważ wykorzystuje ona energię z zewnątrz i przekazuje ją do pomieszczenia. Stąd bierze się nazwa pompa ciepła.
Oczyszczanie
Nasze klimatyzatory wytwarzają czyste i zdrowe powietrze. Wszystkie jednostki wewnętrzne wyposażone są w filtry pochłaniające m.in. kurz, pyłki, dym, z powietrza. Poziom filtrowania powietrza może zostać zwiększony w zależności od potrzeb klienta. Filtrowanie jest kluczową sprawą dla alergików.
Osuszanie
Podczas chłodzenia klimatyzator osusza powietrze, dając większe poczucie komfortu. Należy również pamiętać, że właściwy poziom wilgotności ogranicza lub zatrzymuje wzrost zanieczyszczeń i pleśni, co ma pozytywny wpływ na osoby z alergiami. Poczucie komfortu dla człowieka zapewnia wilgotność na poziomie 40 dp 60%. Właściwa wilgotność gwarantuje równiej dłuższą żywotność domu i urządzeń.
 
Zasada klimatyzacji zawsze sprowadza się do jednej regły: pobrać energię w jednym miejscu i oddać ją w innym. Proces ten wymaga jednostki wewnętrznej i zewnętrznej oraz miedzianych rur do połączenia obu urządzeń. Poprzez rury z jednej jednostki do drugiej przepływa czynnik chłodniczy. To właśnie czynnik pobiera energię w jednej jednostce i oddaje w drugiej.
  
Każdy człowiek odmiennie odczuwa ciepło, czy zimno. Gdy dla niektórych temperatura 18 st. C będzie bardzo komfortową, inni będą marznąć. Ponadto komfort cieplny zależy nie tylko od temperatury w pomieszczeniu, ale także od sposobu ubrania, pory roku, rodzaju aktywności ruchowej, płci, czy chociażby stanu zdrowia. 
 
Ogólnie przyjmuje się, że w okresie letnim przy średnich temperaturach zewnętrznych temperatura w pomieszczeniu powinna być w zakresie 22-24 st. C, zimą powinna wynosić ok. 22 st. C. Latem przy dużych upałach należy pamiętać o utrzymaniu odpowiedniej różnicy temperatur pomiędzy powietrzem w pokoju i na zewnątrz wynoszącej 7-8 st. C. Gdy czas przebywania osób w klimatyzowanym pomieszczeniu jest krótszy niż 3 godziny, różnica temperatur powietrza wewnątrz i na zewnątrz powinna być mniejsza niż 3-5 st. C.
 
Projekt oraz montaż klimatyzacji to specjalność naszej firmy. Z naszych usług skorzystało już wielu zadowolonych klientów z całej Polski, którzy cieszą się komfortem cieplnym przez cały rok. Do każdej realizacji podchodzimy w sposób indywidualny, zapewniając najwyższą jakość usług. Urządzenia montowane są przez doświadczonych, wysoko wykwalifikowanych specjalistów, dbających zarówno o poprawność, jak również estetykę całej instalacji. To wszystko sprawia, że klienci wybierający firmę KJR dokonają trafnego wyboru.
 
Strony WWW